Vitárius Piroska

1994-ben diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán hegedűművész-tanárként. Európa-szerte számos régizenei kurzuson vett részt. Játszott az Erkel Ferenc Kamarazenekarban, a Concerto Armonicóban, alapító tagja és koncertmestere volt az Orfeo zenekarnak. Jelenleg a Németh Pál vezette Savaria Barokk Zenekar koncertmestere, a Musica Profana együttes tagja és más régizenei formációk közreműködője. 2009-ben alapította saját együttesét, a Tercinát. Számos magyarországi és külföldi koncert, valamint hanglemezfelvétel szólistája. 2007-ben a Hungaroton kiadásában mutatta be M. L. Lombardini Sirmen hat hegedűversenyét.

Tanított a Józsefvárosi- és a Ferencvárosi Zeneiskolában, barokk hegedűt és kamarazenét a Szegedi Zeneművészeti Egyetemen. Jelenleg a Ward Mária Zeneművészeti Szakgimnázium, a Győri Reneszánsz és Barokk Hét, valamint a Csíkszeredai Nyári Egyetem tanára.

Ma 2024. március 28., csütörtök, Gedeon és Johanna napja van. Holnap Auguszta napja lesz.