CímlapInformációk

Bognár Zoltán,
Biróné Hanustyák Krisztina

Az alapítvány célja:

a magas szintű zenei oktató-nevelő munka segítése és biztosítása, új hangszerek beszerzése, hangszerek karbantartása hangversenyek rendezése, anyagi hozzájárulás biztosítása kül- és belföldi utazásokhoz, rendezvényeken való részvételhez, hátrányos helyzetű, de kimagasló tehetségű tanulók segítése tárgyjutalmak beszerzése, (az iskola) versenyeken szereplő növendékek jutalmazására egyéb kulturális és szociális jellegű célok megvalósítása.

Mivel a 2022. évben is mód nyílik arra, hogy a 2021. évi adójuk 1%-át felajánlják, köszönettel vennénk, ha továbbra is támogatnák alapítványunk működését.

A TÁMOGATÁSOKAT MŰVÉSZETI EGYÜTTESEINK KOTTA- ÉS HANGSZERÁLLOMÁNYÁNAK BŐVÍTÉSÉRE ÉS A HANGSZEREK JAVÍTÁSÁRA FORDÍTANÁNK.

ALAPÍTVÁNYUNK ADÓSZÁMA: 19185174-1-43

ALAPÍTVÁNYUNK SZÁMLASZÁMA: 11784009-20300395

Az Alapítvány Kuratóriuma

A Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola Alapítvány által alapított díj

Az "Év pedagógusa"

A cím elnyeréséhez az alábbi feltételek együttes megléte szükséges:

1.) Gyermekközpontú pedagógiai magatartás,
2.) Mely eredményes oktató-nevelő munkával párosul.
3.) Az intézmény közéletében aktív részvétel, innovatív gondolkodás.
4.) Kifogástalan munkaerkölcs.
5.) Olyan eredményesség a pedagógiai munkában, amely egyszerre és mégis differenciáltan hat a különböző képességű növendékek előmenetelére.
6.) Tehetséggondozás

A kiválasztás módja:

1.) Minden tanév május 31-ig a tanszakok külön-külön, a tanárok szakmai indoklásával, a teljes tantestületből 1-1 főt jelölnek.
2.) A tanszakok jelöltjei közül a tantestület titkos szavazással választja meg az                  "Év pedagógusát", egyszerű szótöbbséggel.
3.) Az "Év pedagógusa" díj nem megosztható. Szavazategyenlőség esetén, az egyenlő szavazatot elért pedagógusok között újabb szavazást kell tartani.

A díjátadás időpontja:

Az ""Év pedagógusa" díj, az "Év tanulója" díjjal együtt, a tanévzáró ünnepségen kerül átadásra, ünnepélyes keretek között. Az átadó a kuratórium elnöke, illetve megbízottja.

Az "Év pedagógusa" díj:

1.) Egy vándorserleg, melyre minden évben felvésik a díjat elnyerő pedagógus nevét, és az évszámot. Ez a serleg az iskola tulajdona marad.
2.) Az "Év pedagógusa" erre az alkalomra tervezett, bekeretezett oklevelet kap, ami saját tulajdonát képezi.
3.) Az iskola előterében elhelyezett táblán a neve fel lesz tüntetve.
4.) A Ferencvárosi Ádám Jenő Alapítvány minden tanévben a díjat nyert pedagógus részére bruttó 50.000 Ft, azaz Ötvenezer forint pénzdíjat biztosít, melyet az alapítvány kuratóriumának elnöke, vagy megbízottja ad át.
A pénzdíj - a kuratórium döntése alapján, az alapítvány anyagi helyzetétől függően - évente a jelenleginél magasabb összeg is lehet.

A Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola Alapítvány által alapított díj

Az "Év tanulója"

A cím elnyeréséhez az alábbi feltételek együttes megléte szükséges:

1.) Kiemelkedő szakmai előmenetel,
2.) Az intézmény közéletében való aktív részvétel,
3.) Folyamatos és dinamikus munkafegyelem (gyakorlási fegyelem).
4.) Előnynek számít, de nem feltétel az országos, regionális és nemzetközi versenyeken való részvétel, az eredmény elérése.

A kiválasztás módja:

1.) Minden tanév május 31-ig a tanszakok külön-külön, a tanárok szakmai indoklásával   1-1 főt jelölnek a saját tagozatukról.
2.) A tanszakok által javasolt jelöltek közül a tantestület titkos szavazással, egyszerű szótöbbséggel választja meg az "Év tanulóját".
3.) Az "Év tanulója" díj nem megosztható. Szavazategyenlőség esetén, az egyenlő szavazatot elért diákok között újabb szavazást kell tartani.

Az átadás időpontja:

Az "Év tanulója" díj, az "Év pedagógusa" díjjal együtt, a tanévzáró ünnepségen kerül átadásra, ünnepélyes keretek között. Az átadó a kuratórium elnöke, illetve megbízottja.

Az "Év tanulója" díj:

1.) Egy vándorserleg, melyre minden évben felvésik a díjat elnyerő tanuló nevét, és az évszámot. Ez a serleg az iskola tulajdona marad.
2.) Az "Év tanulója" erre az alkalomra tervezett, bekeretezett oklevelet kap, ami saját tulajdonát képezi.
3.) Az iskola előterében elhelyezett táblán a neve fel lesz tüntetve.
4.) A Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola Alapítvány minden tanévben a díjat nyert tanuló részére tárgyjutalmat biztosít, melyet az alapítvány kuratóriumának elnöke, vagy megbízottja ad át. (A tárgyjutalom maximális összege 20.000 Ft értékű lehet.)

Közhasznúsági beszámoló 2016.

Közhasznúsági beszámoló 2015.