Címlap

Börcsök Zita

 

Börcsök Zita

1988-ban a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Főiskolai Karán végeztem. Tanulmányaim után Hágában a Posztgraduális képzésben vettem részt barokk szakon. Majd a Flamand Operánál címzetes énekesként helyezkedtem el, ahol 9 évig énekeltem. Ezután 1999-ben szívem hazavezérelt. Énekesi pályámon, mint opera-, oratórium, - és dalénekes számos koncert szereplője voltam úgy hazai, mint külföldi közönség előtt. Kiváló külföldi kamaraegyüttesek tagjaként is dolgoztam együtt szólistaként és az együttesek tagjaként ez idő alatt. Hazaérkezésem után eleinte helyettesi munkákat vállaltam, mint tanár, majd 2004-óta a Ferencvárosi Ádám Jenő zeneiskola magánének tanáraként dolgozom. Óráimon nagy hangsúlyt fektetek a megfelelő ki-és belégzésre, a beszédszerűségre és az örömteli muzsikálásra.
 
Ma 2024. május 19., vasárnap, Ivó és Milán napja van. Holnap Bernát és Felícia napja lesz.

Keresés

Belépés

Szavazások

Ki olvas minket

Oldalainkat 76 vendég böngészi

Partnereink

Ferencvárosi Önkormányzat

Partneriskolánk:
Debreceni Egyetem


Somogy Design