Címlap

Börcsök Zita

 

Börcsök Zita

1988-ban a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Főiskolai tanulmányaim után Hágában a Posztgraduális képzésben vettem részt barokk szakon. Majd a Flamand Operánál címzetes énekesként helyezkedtem el, ahol 9 évig énekeltem. Ezután 1999-ben szívem hazavezérelt. Énekesi pályámon, mint opera-, oratórium, - és dalénekes számos koncert szereplője voltam úgy hazai, mint külföldi közönség előtt. Kiváló külföldi kamaraegyüttesek tagjaként is dolgoztam együtt szólistaként és az együttesek tagjaként ez idő alatt. Hazaérkezésem után eleinte helyettesi munkákat vállaltam, mint tanár, majd 2004-óta a Ferencvárosi Ádám Jenő zeneiskola magánének tanáraként dolgozom. Óráimon nagy hangsúlyt fektetek a megfelelő ki-és belégzésre, a beszédszerűségre és az örömteli muzsikálásra.
 
Ma 2019. május 23., csütörtök, Dezső napja van. Holnap Eszter és Eliza napja lesz.

Keresés

Belépés

Szavazások

Milyen rendszerességgel látogatja hangversenyeinket?
 

Ki olvas minket

Oldalainkat 118 vendég böngészi

Partnereink

Ferencvárosi Önkormányzat

Partneriskolánk:
Debreceni Egyetem


Somogy Design