Szőnyeiné Pataki Márta

A Győri Zeneművészeti Szakközépiskolában érettségiztem fuvola-zongora szakon. Tanáraim: Varga Júlia és Simon Atala tanárok voltak. 1980-ban a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szereztem fuvola kamaraművész és szakközépiskolai tanári diplomát, Pröhle Henrik és Kovács Lóránt szakmai irányításával 1979-2007. Győri Zeneművészeti Szakközépiskolában tanítottam fuvolát és kamarazenét. 2002-től a budapesti Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskolában dolgozom. 2004-2011-ig fúvós tanszakvezető is. 2008-tól a Molnár Antal Zeneiskolában is tanítok. Volt tanítványaim közül sokan zenekarokban játszanak, tanítanak az ország különböző városaiban és külföldön egyaránt.